Otse põhisisu juurde

Masinõpe mBlock programmis

See on kõrvalpõige, mille jaoks tegelikult ühtegi robotit või lisaseadet vaja ei ole, piisab arvutist ja veebikaamerast, kuid seda saab seostada ka robotiga ehk kui tuvastada objekt 1, siis robot peab tegema midagi jne. Ilmselt peab robot töötama "Live" režiimis ja kontrollerisse laetud ning iseseisvalt kasutatuna ei pruugi programm tööle hakata. 

Masinõppe jaoks tuleb “Sprite” ehk tegelase alt lisada õpetatava masin. 

 

  
Menüüribale tekkib sinakasroheline mumm tähtedega TM
Vajutades "Training model" nupule, saame alustada kaamera "õpetamist".
Masinale saab "õpetada" korraga selgeks kolm objekti lisades igale neist antud objektist erinevate nurkade alt tehtud pilte. Igale objektile tuleb ka nimi anda.

"Õpetamise" lõpetamisel vajuta valik "Use a model"
TM menüüsse on nüüd tekkinud uued valikud.


Programmis on vaja anda igale tulemile ka reageering. Ma valin muusika ploki ning annan igale tulemusele erineva helikõrguse. Kuna kasutan veebikaamerat asendis, kus arvuti ekraan on halvasti nähtav, on see hea võimalus kõrvade järgi kontrollida, kas kaamera on objekti ka õigesti tuvastanud. 




Ära unusta programmi panna kordama (Loop), et saaks katsetada korduvalt.
Programmi käivitamisel avaneb ekraanil ka kontrollaken, milles on näha õpetatava masina järeldused.








 


 

 

 

 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Neuroni andurid

 Neuroni andurid on magnetühenduste abil ühendatavad plokid / klotsid, mida saab kasutada nii iseseisvalt, kui ka programmeeritult või Codey Rocky robotiga ühendatult. Ühilduvad LEGO klotsidega ja kõigi Makeblocki poolt toodetud mehhaaniliste osadega, et luua suuremaid projekte. Müügil on kaks erinevat komplekti: Makeblock Neuron leiutajakomplekt on vähemate klotsidega. Lisatud on papist detailid ja projektide loomise õpetused.  https://www.insplay.eu/slides/slide/neuron-leiutajakomplekt-51 Makeblock Neuron loomelabori komplekt on kallis, kuid väga paljude rohkemate andurite ja täituritega. Saab kasutada loodusainete tundides aga ka kunstiõpetuses ja keeleõpetuses.  Neuroni komplektides olevaid klotse saab soetada ka eraldi. (Näiteks võib osta kahe toiteplokiga loomelabori komplektile lisaks LED maatriksi ja Funny Touch sensori, mis minu kogemuse põhjal kõige rohkem kasutust leiavad.) Ideid ainetundideks. Loodusõpetus.  Vaja läheb : toiteplokk, temperatuurianduri plokk ja andur, valgus

mBlock PC version

 See on arvutisse laetav rakendus kõigi Makeblocki seadmes programmeeritavate robotite programmeerimiseks. Alla laadida saab aadressilt  https://mblock.makeblock.com/en-us/download/  Rakenduses saab programmeerida nii plokkide kui Python keele baasil ning on võimalik vaadata koodi mõlemas keeles korraga. Seadmeid saab programmi laadimiseks arvutiga ühendada vaid USB kaabli abil Juba seadmesse laetud programmi saab käivitada ka alternatiivse toite olemasolul autonoomselt. mBlocki programm soovib küllaltki tihti teha uuendusi ning ilma interneti ühenduseta muutub ta pirtsakaks. Võimalik, et see puudus on uuemas versioonis parandatud, kuid olen tundides hädas olnud, kus kehva internetiga piirkonnas oli raskuseid programmi laadimisel robotisse. Korraliku interneti puhul ei ole ma sarnaseid tõrkeid märganud. mBlocki plokkprogrammeerimine on ülesehitatud Scratchi baasil ning loogika ja välimus seega Scratchile väga sarnased. Nii seadmeid kui uusi programmi menüüsid on võimalik lisada plussmä